Unihokejowe eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów w Polsce

Unihokejowe eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów

Wrześniowe eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów do lat 19 odbędą się w Pruszczu w województwie kujawsko-pomorskim.

Na co dzień unihokej promuje tam SKU SP Pruszcz, który w 2023 roku zajął 2. miejsce w Finale „B” Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W tym roku znakomicie poradził sobie w turnieju kwalifikacyjnym zostawiając w pokonanym polu Cochise Burger Łódź, SKS Olimpię Łochów oraz Victorię Gułtowy.

Teraz Pruszcz będzie gospodarzem eliminacji do Mistrzostw Świata Juniorów do lat 19, które odbędą się w dniach 4-8 września 2024 roku.

- Nasze zaangażowanie nie umknęło uwadze Zarządu Polskiego Związku Unihokeja, który bardzo pozytywnie zaskoczył nas propozycją organizacji Eliminacji. Zarówno dla mnie, jak i całej społeczności unihokejowej w Pruszczu jest to nie tylko zaszczytne wyróżnienie, ale także dowód uznania za wkład w rozwój tej dyscypliny w regionie - mówi  Artur Nowak, założyciel klubu unihokeja w Pruszczu oraz dyrektor turnieju eliminacyjnego.

I dodaje: Nadzieje związane z tą imprezą to nie tylko rozwój unihokeja w Polsce, ale także wzrost świadomości o tej dyscyplinie wśród lokalnej społeczności. Liczymy na to, że Eliminacje przyciągną uwagę do Pruszcza jako miejsca atrakcyjnego dla rozwoju unihokeja.

 

Zdjecie: Wikimedia

Artykuły powiązane