Unihokeiści rozpoczynają walkę o mistrzostwo świata w 3v3

unihokej

W weekend rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Unihokeju 3v3. To pierwsze tego typu zawody w historii. Polskę reprezentować będą trzy zespoły.

Podczas marcowych eliminacji w Łodzi zostały wyłonione dwa zespoły męskie, które będą reprezentować biało-czerwone barwy. Do rozgrywek zgłosił się również jeden zespół żeński, zatem w fińskim Lahti będziemy obserwować zmagania aż trzech drużyn.

Pierwsza drużyna męska reprezentacji Polski w grupowej rywalizacji zmierzy się w grupie F ze Słowacją, Indiami, Wybrzeżem Kości Słoniowej i drugą kadrą Łotwy. Z kolei Polska 2 trafiła do grupy D obok Szwajcarii, pierwszej drużyny Hiszpanii i USA Red. Nasza żeńska drużyna zagra w grupie A ze Szwecją, Łotwą, Islandią i Finlandią White.

- Reprezentowanie Polski w MŚ 3v3 to dla nas wielki zaszczyt, z którego jesteśmy bardzo szczęśliwi. Z uwagi, że to pierwsze mistrzostwa w tej formule, nie do końca wiadomo czego się spodziewać po przeciwnikach, ale jedziemy z nastawieniem pokazania się z jak najlepszej strony i wolą walki o zwycięstwo w każdym meczu. Chciałbym również podziękować sponsorom, którzy wspierają nasz wyjazd, w szczególności Politechnice Gdańskiej – przyznał na łamach oficjalnej strony związku Leszek Samson, będący w składzie Polski 1.

W sobotę odbędą się wszystkie mecze grupowe, w niedzielę rywalizacja pucharowa.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane