Trzecia porażka Polaków w mistrzostwach świata elity

hokej

Po niezłych meczach z Łotwą i Szwecją, Biało-Czerwoni zmierzyli się z Francją na hokejowych mistrzostwach świata elity. Trójkolorowi wygrali 4:2.

Po pierwszych dwóch spotkaniach w mistrzostwach świata elity zarówno Biało-Czerwoni, jak i Francuzi, mieli po punkcie. Nasza drużyna w meczu z Łotwą doprowadziła do dogrywki i przegrała 4:5. Francuzi także polegli w starciu z Łotyszami w dodatkowym czasie gry, mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Francuzi po pierwszej tercji prowadzili 2:0, oba gole zdobył Justin Addamo. Mimo niezłej gry naszej kadry w kolejnej tercji rywale podwyższyli na 3:0. Jeszcze przed końcem drugiej tercji Johna Murray'a zmienił bramkarz Tomas Fucik, który rozegrał pierwszy oficjalny mecz w reprezentacji Polski. W trzeciej tercji francuscy hokeiści zdobyli jeszcze jedno trafienie. Podopieczni Roberta Kalabera odpowiedzieli dwoma bramkami, najpierw golkipera z nad Sekwany pokonał Dominik Paś, a później Bartosz Fraszko, ustalając wynik meczu na 2:4.

W środę naszym kolejnym rywalem będzie Słowacja, która sensacyjnie wygrała ze Stanami Zjednoczonymi.