Przed nami Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IIA

Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IIA

W dniach 17-23 kwietnia w ArcelorMittal Park w Sosnowcu odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów U18 Dywizji IIA. Cel jest jasny – zwycięstwo w turnieju.

– Na nowoczesnym obiekcie w Sosnowcu odbędzie się kolejna wielka impreza hokejowa po lutowym turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz listopadowym Turnieju o Puchar Niepodległości. Współpraca na linii związek – miasto Sosnowiec układa się perfekcyjnie. Mam nadzieję, że nasi młodzi hokeiści wywalczą na Stadionie Zimowym awans do wyższej dywizji – mówi Mirosław Minkina, prezes PZHL.

Na Stadionie Zimowym w Sosnowcu Biało-Czerwoni będą walczyć o awans do wyższej dywizji z Wielką Brytanią, Serbią, Rumunią, Holandią i Chorwacją.

Reprezentacja Polski Juniorów prowadzona przez Andreia Gusova grała w cyklu turniejów Elite Cup, gdzie rywalizowała m.in. z tak silnymi drużynami jak Red Bull Salzburg, Dukla Trenczyn i Slovan Bratysława oraz rozgrywała mecze kontrolne ze Słowacją, Łotwą i Ukrainą.

– Jestem bardzo zadowolony z przygotowań, bo mieliśmy dużo meczów i z bardzo wymagającymi rywalami. Nasz cel jest jasny – zwycięstwo w mistrzostwach, bo tylko triumfator awansuje do wyższej dywizji. W Sosnowcu musimy grać szybko, nowocześnie, agresywnie, wykorzystywać przewagi i unikać kar. Liczę na to, że kibice będą naszym szóstym zawodnikiem. Na pewno kibice nie będą zawiedzeni, bo ta drużyna ma charakter – podkreśla Andrei Gusov, trener reprezentacji Polski U18.

Na wszystkie spotkania turnieju obowiązują te same ceny biletów – 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Wejściówki są dostępne w portalu KupBilet.pl. Na miejscu będzie można je kupić w kasie biletowej, otwartej półtorej godziny przed rozpoczęciem meczów Polaków.

Pierwszy mecz Polacy zagrają w środę z Wielką Brytanią. Początek meczu o 16:30.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane