Polscy hokeiści przygotowują się do mistrzostw świata elity

hokej

Biało-czerwoni w Krynicy-Zdrój zmierzyli się z Węgrami w meczu kontrolnym. Podopieczni Roberta Kalabera wygrali 5:2.

Reprezentacja Polski zdobywanie bramek rozpoczęła w 9. minucie. Nasi hokeiści ostrzeliwali bramkę rywali, Dominik Horvath dwukrotnie wybił krążek, ale przy dobitce Arona Chmielewskiego nie miał szans na kolejną obronę. W pierwszej tercji trafienie zaliczył jeszcze Marcin Kolusz . W drugiej Polacy mimo niezwykłej aktywności i oddaniu w sumie dwudziestu strzałów nie znaleźli drogi do bramki rywali.

W ostatniej części meczu, coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić Madziarzy, którzy zdobyli bramkę kontaktową. Na szczęście na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było czekać i było 3:1 za sprawą Filipa Komorskiego. Chwilę później prowadzenie powiększył Dominik Paś. Rywale zdołali jeszcze zdobyć jedną bramkę, ale na nie wiele już się to zdało. Pod koniec meczu wynik na 5:2 ustalił Paś. Po zakończonym spotkaniu zgodnie z umową pomiędzy drużynami odbyła się seria rzutów karnych. Podobnie, jak w trakcie meczu, świetnie spisał się Tomas Fucik, który obronił wszystkie pięć karnych. W serii najazdów podopieczni Roberta Kalabera wygrali 2:0.

W sobotę Polacy zagrają rewanż. Początek spotkania o 15:45.

Do Mistrzostw Świata Dywizji IIA, które odbędą się 17-23 kwietnia w ArcelorMittal Park w Sosnowcu przygotowują się nasi reprezentanci U-18, którzy w Trnavie zagrali ze Słowacją. W czwartek przegrali 0:1, zaś w piątek zrewanżowali się wygrywając 3:2.