Polki spadają z dywizji. Blamaż w meczu z Łotwą

hokej

Łotyszki rozbiły reprezentację Polski kobiet w hokeju na lodzie na Mistrzostwach Świata Dywizji IB.

Po meczach ze Słowenkami i Włoszkami oraz szczęśliwym zwycięstwie pod dogrywce z Wielką Brytanią jasne stało się, że mecz z Łotwą będzie kluczowy dla biało-czerwonych.

Podopieczne Joe Butkevicha dzielnie trzymały się do 10 minuty, kiedy to Krista Nikole Yip-Chuck wyprowadziła Łotwę na prowadzenie po asyście Kariny Silajane. W pierwszej tercji wynik nie uległ już zmianie, w kolejnej rywalki dołożył dwa trafienia. Tym razem to Silajane trafiła do siatki Polek, a trzeciego gola zdobyła Liga Miljone. Za nim na dobre rozpoczęła się trzecia tercja było już 0:4, swoje drugie trafienie zaliczyła Miljone. Zaś przysłowiową kropkę nad i, postawiły Anna Lagzdina i Karina Silajane, ustalając ostateczny wynik na 0:6.

Po meczu wszystko stało się jasne. Przed Polkami jeszcze spotkanie ze Słowacją, ale to nie będzie miało już żadnego znaczenia. Nasza reprezentacja spadła do Dywizji IIA.