Nowi trenerzy polskich kadr hokejowych

hokej

Przerwę w sezonie Polski Związek Hokeja na Lodzie wykorzystuje na zmianę selekcjonerów poszczególnych reprezentacji Polski. Najważniejszą z nich jest zmiana w kadrze seniorek.

Nowy trenerem seniorskiej reprezentacji kobiet został Arkadiusz Sobecki. Były bramkarz reprezentacji Polski był asystentem pierwszego szkoleniowca. Hokejowe Orlice czekają w przyszłym roku Mistrzostwa Świata Dywizji IIA Seniorek w Bytomiu. Turniej odbędzie się w dniach 7-13 kwietnia. To jest też jego główny cel, dobrze przygotować Polki do rywalizacji.

Z kolei Artur Ślusarczyk będzie prowadził reprezentację U20. Dyrektor SMS PZHL Katowice pracował już w przeszłości z kadrą młodzieżową. Szkoleniowiec zastąpił Ireneusza Jarosza. Kadra U20 zagra w MŚ Dywizji IB w Tallinie w Estonii. Turniej odbędzie się w dniach 11-17 stycznia.

Natomiast Bartłomiej Stępień został nowym trenerem U16. Wcześniej pracował w Kadrze Narodowej U16 jako asystent. W Polonii Bytom Stępień szkoli młodych hokeistów.

Bez zmian jeżeli chodzi o kadrę seniorów mężczyzn wciąż będzie prowadził ją Robert Kalaber, podobnie z drużynami U18 juniorów, gdzie dalej pracował będzie Andriej Gusov, a Magdalena Jabłońska pozostanie z ekipą U18 Juniorek.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane