Kadra hokeistek na trawie bez trenera. Nederlof zrezygnował

hokej na trawie

Norbert Nederlof zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Polski hokeistek na trawie. Holender był trenerem naszej kadry narodowej przez dwa lata.

We wtorek Polski Związek Hokeja na Trawie poinformował, że szkoleniowiec sam złożył rezygnację i poprosił zarząd o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Wraz z Nederlofem z kadry odszedł cały sztab szkoleniowy, czyli asystenci/trenerzy współpracujący - Dawid Zimnicki i Natalia Wiśniewska.

– Bardzo dziękujemy Norbertowi za te dwa lata efektywnej współpracy. W czasie jego kadencji święciliśmy wiele sukcesów. Szanujemy decyzję trenera, który szuka nowych wyzwań. Życzymy mu powodzenia. Będziemy się przyglądać jego karierze – powiedział prezes PZHT Rafał Grotowski.

Rezygnacja Holendra jest niespodzianką, gdyż ten osiągał spore sukcesy z naszą kadrą. Przypomnijmy, że Nederlof został trenerem reprezentacji Polski kobiet w marcu 2022 roku. Zastąpił na tym stanowisku Janusza Micała. W ciągu ponad dwóch lat doprowadził biało-czerwone do srebrnego medalu na Halowych Mistrzostwach Europy w Berlinie i drugiego miejsca na Mistrzostwach Europy w Hockey5s w Wałczu (hokej piątkowy), co dało nam awans na światowy czempionat w Omanie. Tam Polki zdobyły niespodziewanie brązowy medal.

Mimo dużego progresu sportowego naszej reprezentacji, w kuluarach mówiło się o braku porozumienia między trenerem a niektórymi kadrowiczkami, co utrudniało komunikację w zespole.

W najbliższym czasie Zarząd PZHT zajmie się sprawą wyboru nowego selekcjonera reprezentacji.

 

Zdjęcie: Polski Związek Hokeja na Trawie


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane