Hokejowa reprezentacji Polski U18 z awansem do dywizji IB

hokej

Za polską reprezentacją juniorów czwarty mecz  w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA i znowu zwycięski. I jakże szczęśliwy, Biało-Czerwoni zapewnili sobie awans do Dywizji IB.

To był mecz na przysłowiowym szczycie. Polacy zagrali z Holendrami, którzy podobnie jak nasza kadra mieli na swoim koncie trzy zwycięstwa. Podopieczni Andreia Gusowa od początku grali dobrze, a już w 13. minucie objęli prowadzenie. Autorem trafienia dla Polaków był Kacper Prokopiak. Chwilę później Thijs Kivits musiał wyciągać krążek z bramki po raz drugi. W pierwszej tercji więcej goli już nie oglądaliśmy.

W drugiej odsłonie bramki nie padły, a w ostatniej Tymoteusz Petrażycki podwyższył wynik na 3:0, z bliska dobijając strzał. W drugim spotkaniu z rzędu bramkarz Igor Tyczyński zachował czyste konto.

Dzięki tej wygranej Polacy zapewnili sobie awans do Dywizji IB. We wtorek o godz. 20:00 na zakończenie turnieju rywalem Biało-Czerwonych będzie Chorwacja, ale to spotkanie na szczęście dla nas nie będzie miało już większego znaczenia.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane