Drugie zwycięstwo polskich hokeistów nad Węgrami

hokej

Reprezentacja Polski wygrała w sobotnim meczu z Madziarami 6:2, spisując się jeszcze lepiej niż w pierwszym spotkaniu. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata elity.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w zasadzie w pierwszej tercji. Szaleńcze ataki Polaków od początku rywalizacji sprawiły, że podopieczni Roberta Kalabera po pierwszych dwudziestu minutach prowadzili 4:0. Do siatki rywali trafiali kolejno: Paweł Zygmunt, Dominik Paś, Damian Kapica oraz Damian Tyczyński. W drugiej tercji biało-czerwoni dołożyli jeszcze dwa trafienia za  sprawą Arona Chmielewskiego i Pawła Dronia.

W ostatniej odsłonie, Polacy nieco odpuścili, trener dał pograć zmiennikom. Do głosu doszli rywale, którzy dwa razy pokonali Macieja Miarkę, który w sobotnim meczu zastąpił Tomasa Fucika. Po zakończonym spotkaniu rozegrano jeszcze serię rzutów karnych, które wygrali goście 2:0.

Teraz kadrowicze przenoszą się z Krynicy-Zdroju do Bytomia, gdzie na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów zmierzą się ze Słowenią.

Przed majowymi Mistrzostwami Światami elity Polacy w meczach kontrolnych oprócz Słowenii zmierzą się jeszcze z Wielką Brytanią (dwumecz), Słowacją i Danią.