Droga do elity wiedzie przez Rumunię

hokej

Sfantu Gheorghe w Rumunii będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Dywizji IA. To tam polscy hokeiści powalczą o powrót do elity.

Podczas Kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie wybrano gospodarzy turnieju mistrzowskiego kolejnego sezonu. Mistrzostwa Dywizji IA odbędą się w dniach 27 kwietnia – 3 maja. Obok Biało-Czerwonych w turnieju wezmą udział reprezentacje Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii, Japonii i Ukrainy.

Kongres podjął także decyzję o dwóch turniejach, które odbędą się w Polsce – w Bytomiu MŚ Seniorek Dywizji IIA, a w Katowicach-Janowie MŚ Juniorek U18 Dywizji IB.

Seniorki w dniach 7-13 kwietnia powalczą z Hiszpanią, Meksykiem, Chińskim Tajpej, Islandią oraz Koreą Północną. Z kolei na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorek U18 Dywizji IB. W dniach 7-13 stycznia rywalkami Biało-Czerwonych będą Dania, Hiszpania, Australia, Korea Południowa i Chiny.

Ponadto Kadra Narodowa Juniorów U20 zagra w MŚ Dywizji IB w Tallinie w Estonii. Turniej odbędzie się w dniach 11-17 stycznia, a Juniorzy U18 będą walczyć w MŚ Dywizji IB w litewskim Kownie w dniach 13-19 kwietnia.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane