Dobry początek Polaków na Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA

hokej - Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA

Od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA w Sosnowcu reprezentanci Polski Juniorów. Biało-Czerwoni wygrali z Wielką Brytanią 6:4.

Już pierwsza tercja pokazała siłę polskiego zespołu. Podopieczni Andreja Gusova po pierwszych dwudziestu minutach prowadzili 3:0. Po 31. minutach gry Brytyjczycy zniwelowali przewagę Polaków do wyniku 3:2. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy turnieju.

– Zrobiłem to, aby uspokoić chłopaków. Ja nie denerwowałem się, bo po tylu latach pracy jestem przyzwyczajony do tego, że w młodzieżowym hokeju wynik może się bardzo szybko zmienić – tłumaczył swoją decyzję trener naszej kadry.

Chwilę po rozpoczęciu trzeciej tercji zrobiło się 3:3. Na szczęście wtedy Polacy wrzucili „drugi bieg”.  Zdołali dołożyć trzy trafienia, przy jednym rywali i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4.

– Kibice mocno nas wspierali, mimo że to był środek tygodnia, przyszło sporo widzów. Mimo błędów pokazaliśmy, że potrafimy grać i wygrywać. Po sparingach z Łotwą i Słowacją, gdzie tempo było szybsze, byliśmy przygotowani na starcie z Wielką Brytania – podkreślił kapitan Patryk Hanzel.

W czwartek o godz. 20:00 Polacy zagrają z Serbią.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane