6. Nations Floorball Challenge ponownie w Polsce

6. Nations Floorball Challenge

Wolsztyn stanie się areną zmagań dla 6. Nations Floorball Challenge. Oprócz reprezentacji Polski w turnieju wystąpią drużyny: Słowacji, Niemiec, Danii, Łotwy i Norwegii.

Turniej stanowi dla wspomnianych ekip element przygotowań do Mistrzostwa Świata. Te odbędą się w dniach od 7 do 15 grudnia 2024 roku w Malmö w Szwecji. – Mam nadzieję, że Reprezentacja Polski dostarczy kibicom wielu emocji. Wierzę też, że dzięki Turniejowi 6 Narodów będziemy mogli wypromować na skalę europejską nasze piękne miasto – zapowiada Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolsztynie, Jarosław Inda.

Rywalizacja rozpocznie się 17 października i potrwa cztery dni. Organizatorzy planują szereg atrakcji dla fanów unihokeja. Podziwiać oni będą mogli dziedzictwa kultury, którymi może poszczycić się ten region - m. in. jedyną czynną Parowozownią na świecie, a lubiących wypoczynek na łonie natury z pewnością do przyjazdu przekonają urokliwie tereny wokół Jeziora Berzyńskiego i Wolsztyńskiego. Ponadto Wolsztyn pochwalić się może bogatą ofertą sportową, rekreacyjną i gastronomiczną.

Zresztą region ten może poszczycić się organizacją innych ważnych unihokejowych imprez, jak: Mistrzostwa Świata U19, Superpuchar Polski, Turnieje z cyklu Polish Cup oraz Polish Open.

 

Zdjęcie: screen YouTube

Artykuły powiązane