Startuje Amp Futbol Kraków Cup

Amp Futbol Kraków Cup

W Krakowie rozpoczyna się dziś Amp Futbol Kraków Cup. Reprezentacja Polski w ampfutbolu jest na ostatnim etapie przygotowań do czerwcowych mistrzostw Europy we Francji.

6 i 7 kwietnia w Krakowie Polska rozegra po dwa mecze z Włochami, a więc czołową drużyną Europy, oraz z Holandią, która zdeklasowała rywali w dywizji D Ligi Narodów i zdaje się być nieobliczalnym zespołem. Zespół z Beneluksu jest więc pewnego rodzaju niewiadomą. Tłum kibiców, który spodziewany jest na turniej, będzie miał okazję obejrzeć ważne mecze, bo dla biało-czerwonych będzie to ostatni test przed mistrzostwami Europy, w trakcie których w fazie grupowej zmierzą się z Niemcami, Szkotami oraz Grekami. Choć Polacy będą faworytami Amp Futbol Kraków Cup, to nie mogą sobie pozwolić ani na chwilę rozluźnienia. – Kadra na ten turniej nie oznacza, że w takim samym składzie pojedziemy do Francji. Mecze w Krakowie pokażą nam, jakie rzeczy musimy poprawić na ostatniej prostej przygotowań do mistrzostw i pomoże mi w selekcji. Jeśli jacyś zawodnicy będą bez formy, to na Euro mogą nie pojechać – zastrzega Dmytro Kameko, selekcjoner reprezentacji Polski.

Ukraiński szkoleniowiec będzie miał nie lada dylemat przed wybraniem kadry na mistrzostwa Europy, bo rywalizacja o bilet do Francji jest bardzo zacięta. O wyjazd na Euro walczą m.in. Łukasz Mazurowski oraz Rafał Bieńkowski, którzy zostali powołani na turniej w Krakowie. Dla pierwszego z nich, 16-latka uprawiającego amp futbol dopiero od dwunastu miesięcy, będzie to szansa na debiut w seniorskiej drużynie narodowej. Wcześniej grał i strzelał gole w kadrze U-19. Mazurowski miał zaledwie dziesięć lat, kiedy po raz ostatni w reprezentacji wystąpił Bieńkowski. Pomocnik Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała wraca do drużyny narodowej po długiej przerwie. Brązowy medalista mistrzostw Europy 2017 i półfinalista mistrzostw świata 2014 właściwie w ostatniej chwili włączył się do rywalizacji o miejsce w kadrze na kolejną wielką imprezę.

Pewniakiem w składzie na Euro 2024 wydaje się z kolei Bartosz Łastowski, kapitan reprezentacji Polski, który przed Amp Futbol Kraków Cup podkreśla wagę potyczek z Holendrami oraz Włochami. – To będzie ważny sprawdzian, aby zobaczyć, ile wynieśliśmy z ostatnich towarzyskich porażek z Marokiem – przyznaje Łastowski. W lutym biało-czerwoni ulegli gospodarzom w Marrakeszu 0:1 oraz 2:4, co było bolesną, ale ważną lekcją w kontekście przygotowań do mistrzostw Europy. – Turniej w Krakowie pomoże nam w weryfikacji tego, co trzeba poprawić i jak wiele mamy jeszcze do zrobienia – mówi Łastowski.

Amp Futbol Kraków Cup będzie więc świętem dla kibiców ampfutbolu oraz kluczowym testem przed mistrzostwami Europy, które na początku czerwca odbędą się we Francji. W sobotę i niedzielę na stadionie Prądniczanki spotkają się reprezentacji Polski, Włoch i Holandii, z których każda zagra z każdą po dwa mecze. Wstęp na wszystkie gry jest bezpłatny.


Terminarz Amp Futbol Kraków Cup 2024: 

Stadion Prądniczanki Kraków, ul. Andrzeja Boboli 5

Sobota, 6 kwietnia: 
11:00 ceremonia otwarcia 
11:45 Polska – Włochy 
15:00 Włochy – Holandia 
18:00 Polska – Holandia  

Niedziela, 7 kwietnia: 
11:00 Holandia – Włochy  
14:00 Polska – Holandia 
17:00 Polska – Włochy 
18:30 ceremonia zakończenia

 

Zdjęcie: materiały prasowe

Artykuły powiązane