Wiosenna część ŻTC BIKE RACE za nami

kolarstwo

W weekend odbył się odpowiednio siódmy i ósmy etap ŻTC BIKE RACE. Najlepsi kolarze masters rywalizowali kolejno w Wiskitkach i Żychlinie.

W Wiskitkach uczestników przywitała piękna słoneczna pogoda, do tego zmodernizowana trasa, co gwarantowało ściganie na najwyższym kolarskim poziomie. Wśród pań najlepiej spisała się Emilia Graban, reprezentująca Active Jet, tuż za nią na metę wjechała Agata Świątek, a trzecia uplasowała się Magdalena Chmielewska (Zośka Cycling Team). Wśród kategorii męskich, które miały do przejechania najdłuższy dystans, a więc 104 kilometry, czyli M20 SUPER PRESTIGE, triumfował Maciej Pietrzak, drugi był Mateusz Pacocha, a tuż za nimi Szymon Potasznik. W M30 zwyciężył Tomasz Krupiński przed Bartoszem Berezą i Janem Baranem. Zaś w kategorii RED, czyli zawodników starszych, ale jadących pełny dystans najszybszy był Peter Nowacki.

W Żychlinie również  dokonano korekt trasy, co pozwoliło poprowadzić wyścig po jeszcze lepszych drogach. Wśród pań ponownie pierwsza na kresce była Graban, za nią uplasowała się wicemistrzyni świata Magdalena Kizerwetter-Świda oraz Małgorzata Zimnicka. W M20 zwyciężył Jan Skrzypek (SPICA SOLUTIONS) przed Dawidem Koceckim (SACZUKCOACHING) oraz reprezentantem gospodarzy Jackiem Sargalskim (KK Żychlin). W M30 triumfatorem został zawodnik lokalnego KK Żychlin – Krzysztof Bałatka, podobnie jak w kategorii RED – Adam Studziński.

– Kończymy wiosenną część zmagań ŻTC BIKE RACE. Za nami osiem etapów. Teraz czeka nas niemal półtora miesiąca przerwy i wracamy wyścigiem dziewiątego etapu, wchodząc w decydującą fazę sezonu. Życzę wszystkim udanego wypoczynku i 28 lipca widzimy się na serockim rynku – mówi Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE.