Polacy na Mistrzostwach Świata juniorów w saneczkarstwie

W dniach 16-17 lutego 2024 roku na torze sztucznie mrożonym w Lillehammer odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych.

W zawodach finałowych uczestniczyli reprezentanci Polski w składzie: jedynki juniorzy: Arkadiusz Trojga i Maksymilian Gutowski oraz jedynki juniorki: Oliwia Baś i Marlena Kądziołka. W konkurencji dwójek juniorów wzięli udział Patryk Prechitko i Maksymilian Gutowski.

Niezły wynik uzyskał Arkadiusz Trojga, który uplasował się na 13. miejscu (na 31. klasyfikowanych). W dwójkach chłopców nasza para zajęła 12. lokatę. W konkurencji drużyn w składzie Marlena Kądziołka, Arkadiusz Trojga, dwójka Patryk Prechitko-Maksymilian Gutowski, reprezentacja Polski zajęła punktowane 8. miejsce.

Dla Patryka Prechitko , Marleny Kądziołka oraz Nikoli Smorońska starty w zawodach pucharowych i mistrzowskich w sezonie 2023/24 były debiutem. Oliwia Baś i Maksymilian Gutowski mają większe doświadczenie i z nadzieją należy patrzeć na ich dalsze występy.