Sprinterzy błyszczą!

Dominik Kopeć

Nie tylko nasze panie specjalizujące się w biegach krótkich zaskakują formą na początku sezonu halowego. Sprinterzy również potwierdzają swoje wysokie aspiracje.

Z każdym kolejnym startem rozkręca się Dominik Kopeć (Agros Zamość), czwarty sprinter zeszłorocznych Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Zwycięstwo w mityngu w Erfurcie (Breningeer Hallenmeeting Erfurt Indoor) okrasił najlepszym wynikiem w sezonie. Najpierw w serii eliminacyjnej zwyciężył z czasem 6.62, a godzinę później pobiegł jeszcze szybciej, wygrywając finał z wynikiem 6.59. To jego piąty rezultat w karierze oraz trzeci w tym sezonie na Starym Kontynencie. Drugiego na mecie Turka Erkana Ozkana wyprzedził o 0.08 s.

Nie zawiodła też wschodząca gwiazda sprintów Marek Zakrzewski. Dwukrotny mistrz Europy juniorów z 2023 roku z Jerozolimy (100 i 200 m) podczas mityngu w Sztokholmie najpierw pewnie awansował do finału, a w nim zajął trzecie miejsce. Na mecie zmierzono mu czas 6.68, co jest wyrównaniem halowego rekordu Polski U20, należącego od 24 lat do Łukasz Chyła. Sprint na 60 metrów wygrał w stolicy Szwecji Simon Hansen – 6.64.

Kilkanaście dni temu w Luxemburgu Marek Zakrzewski czasem 20.80 ustanowił halowy rekord Europy U20 w biegu na 200 metrów. Szybciej od Marka biegał w tym sezonie inny Polak - Albert Komański, który na tym samym mityngu, ale w innej serii pokonał całe okrążenie pod dachem w 20.77.