Popisy sprinterskie w Toruń Arenie. Pia i Ewa zwycięskie! Magda Stefanowicz z kwalifikacją na HMŚ

Popisy sprinterskie w Toruń Arenie

Podczas pierwszego dnia 68. Halowych Mistrzostw Polski w Arenie Toruń uzyskano szereg wartościowych wyników. Największymi gwiazdami sobotnich finałów były biegaczki - Ewa Swoboda oraz Pia Skrzyszowska. Pierwsza sięgnęła po złoto na 60 m, a druga wygrała na dystansie płotkarskiego sprintu.

Ewa Swoboda nie dała szans rywalkom na bieżni i pewnie triumfowała w finałowym biegu, osiągając z toruńskiej Arenie czas 7.05, choć start w jej wykonaniu był daleki od ideału. Srebrny medal wybiegała Krystsina Tsimanouskaya (7.25). Magdalena Stefanowicz zaimponowała już w pierwszym biegu, w którym uzyskała 7.19 i poprawiając rekord życiowy wypełniła minimum na halowe mistrzostwa świata w Glasgow. W finale była nieco wolniejsza i sięgnęła po brąz z czasem 7.26.

- To nie był mój dzień, ale wynik jest naprawdę niezły. Cieszę się, że w eliminacjach minimum na HMŚ zrobiła Magda Stefanowicz, bo nie będę tam sama. Dziś nieco późno było, więc zebranie się o tej porze nie jest łatwe. Wiem jednak, że w Glasgow finał też będzie późno - powiedziała jedna z najszybszych kobiet na świecie tuż po finałowej potyczce.

W finale biegu na 60 metrów mężczyzn pod nieobecność kontuzjowanego Dominika Kopcia oraz utalentowanego juniora Marka Zakrzewskiego (wystartuje tylko na 200 m) wyrównany pojedynek stoczyli Oliwer Wdowik i Artur Brzozowski. Zwyciężył ten pierwszy z czasem 6.64, wyprzedzając rywala zaledwie o 0.01 sekundy. Zaciętą walkę o brąz stoczył z kolei Adam Burda, który osiągnął czas 6.73 i Patryk Krupę oraz Tomasza Gizickiego pokonał o... tysięczne części sekundy!

– Wywalczyłem ten medal. Cieszę się, bo wreszcie są i medale i stabilizacja – mówił Wdowik, który w ostatnich latach niejednokrotnie mierzył się kontuzjami.

Wygrywając finałowy bieg na 60 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska – mistrzyni Europy z otwartego stadionu – zdobyła dziś w Toruniu pierwsze w karierze halowe mistrzostwo Polski w biegu na 50 metrów przez płotki. W finale uzyskała czas 7.92.

– Wynik jest w porządku. Bardzo pozytywnie odbieram ten bieg. Chciałam zdobyć złoto, celem nie było tutaj poprawianie rekordów – przyznała po zejściu z bieżni Skrzyszowska.

Wicemistrzynią kraju została Weronika Nagięć (8.05), a brąz zdobyła Marika Majewska (8.13).

Pełne wyniki HMP dostępne są pod adresem: hmps.domtel-sport.pl