Srebrni laskarze

Polscy hokeiści na trawie zdobyli srebrny medal halowych mistrzostw Europy, które w niedzielę zakończyły się w belgijskim Leuven. W finale przegrali z utytułowanymi Niemcami 2:5 (1:2).

W decydującym spotkaniu "Biało-Czerwoni" tylko momentami stawiali opór swoim rywalom. W ostatniej minucie drugiej kwarty Polacy doprowadzili do remisu (1:1), ale Niemcy szybko odpowiedzieli, wychodząc na prowadzenie jeszcze przed przerwą. W drugiej odsłonie nasi laskarze znów wyrównali, ale z każdą kolejną minutą rosła przewaga Niemców, którzy zanotowali trzy trafienia z rzędu. Ich licznik po upływie regulaminowego czasu zatrzymał się na pięciu bramkach.

Sam awans do finału jest sporym osiągnięciem "Biało-Czerwonych", biorąc pod uwagę przebieg turnieju. Niewiele brakowało, żeby Polacy nie wyszli z grupy po dwóch porażkach w piątek (z Portugalią i Ukrainą). Ostatecznie dotarli do ostatniej fazy zawodów, eliminując w półfinale broniących tytułu Austriaków po karnych zagrywkach.

To pierwszy medal halowych ME polskiej reprezentacji od 18 lat. W 2006 roku w holenderskim Eindhoven biało-czerwoni zdobyli wicemistrzostwo kontynentu również przegrywając w finale z Niemcami (1:7).

Brązowy medal wywalczyła Belgia po zwycięstwie nad broniącą tytułu Austrią 7:6.