Kolejna porażka Hokejowych Orlic

hokej

Za reprezentacją Polski kobiet trzecie spotkanie w Mistrzostwach Świata Dywizji IB w Rydze. Biało-Czerwone poległy w starciu z Włoszkami 1:2

Przypomnijmy podopieczne Joe Butkevicha we wcześniejszych spotkaniach musiały uznać wyższość Słowenek, przegrywając 1:4, a następnie „rzutem na taśmę” wygrały 3:2 z Wielką Brytanią.

Mecz z Włoszkami zaczął się dobrze dla Polek, w 5. minucie bramkę zdobyła Tetiana Onyshchenko, która zresztą strzeliła też gola w rywalizacji z Brytyjkami. Niestety, niecałe trzy minuty później było już 1:1 za sprawą Samanthy Gius. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza tercja. W drugiej kibice nie zobaczyli bramek. W ostatniej odsłonie spotkania Greta Niccolai wyprowadziła Włochy na prowadzenie, którego podopieczne Stephanie Poirier nie oddały już do końca. Tym samym biało-czerwone spadły na ostatnie miejsce w tabeli.

Przed naszą kadrą jeszcze dwa spotkania grupowe. Bardzo ważny będzie piątkowy mecz z Łotwą. Przed turniejem reprezentantki Polski zagrały z Łotyszkami w sparingu. Mecz kontrolny zakończył się wynikiem 0:3.