Polki walczą w hokejowych Mistrzostwach Świata Dywizji IB

Mistrzostwach Świata Dywizji IB

Biało-czerwone mają za sobą już dwa spotkania. Na inaugurację przegrały ze Słowenią 1:4. W poniedziałek zaś wygrały po dogrywce z Wielką Brytanią.

Polki w meczu ze Słowenkami były wyraźnie słabsze. Już w 4. minucie straciły bramkę, wyrównały co prawda niecałą minutę później, kiedy krążek do siatki skierowała Julia Zielińska, ale na niewiele to się zdało. Później kolejne bramki zdobywały już tylko rywalki. Biało-czerwone były bardzo nieskuteczne.

W świąteczny poniedziałek spotkanie z Wielką Brytanią również rozpoczęło się źle. Od pierwszych minut podopieczne Joe Butkevicha grały nerwowo i popełniały błędy w obronie. W 4. minucie Abbie Sylvester huknęła z dystansu i wyprowadziła Brytyjki na prowadzenie. Pod koniec pierwszej tercji nasze kadrowiczki przegrywały 0:2. Z czasem hokeistki z Polski zaczęły przejmować inicjatywę, ostatecznie w 26. minucie kontaktową bramkę zdobyła Tetiana Onyshchenko. Na 21 sekund przed końcem trzeciej tercji Olivia Tomczok, doprowadziła do remisu 2:2 i dogrywki. W doliczonym czasie gry już w 62. minucie Wiktoria Dziwok strzeliła złotego gola.

Kolejne spotkanie Hokejowe Orlice rozegrają 3 kwietnia o godzinie 15:00, a ich rywalkami będą Włoszki.