Dwa ważne sprawdziany polskich gimnastyczek

Miniony weekend był bardzo pracowity dla polskich gimastycznek. Przedstawicielki odmiany artystycznej walczyły w międzynarodowych zawodach w niemieckim Schmiden. Z kolei ich koleżanki specjalizujące się w wersji sportowej rywalizowały o zwycięstwo w premierowej edycji Pucharu Polski.

Gimnastyczki artystyczne na medal

Reprezentacja Polski w gimnastyce artystycznej rywalizowała w Schmiden podczas Międzynarodowego Turnieju FIG. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze juniorki - Olivia Maslov i Ksenia Zhyzhych. W drużynie zdobyły srebrny medal. Olivia startowała w układach z obręczą (wynik 30.30) i maczugami (wynik 28.75), natomiast Ksenia Zhyzhych występowała w układach z piłką (wynik 26.80) i wstążką (wynik 27,65). Obie zawodniczki zakwalifikowały się do również do finałów indywidualnych, w których stanęły na podium. Maslov była druga w finale układu z maczugami oraz układu z obręczą. Ksenia Zhyzhych z kolei zajęła drugie miejsce w finale układu z piłką oraz była ósma w finale układu ze wstążką.

Formą błysnęła również nasza seniorka Emilia Heichel, która w klasyfikacji wieloboju uplasowała się na trzecim miejscu. W finałach układów była 4. (obręcz), 5. (wstążka) i 7. (maczugi). Jej koleżanka z reprezentacji Nadia Schmidt była szósta w wieloboju oraz piąta w finale układu z piłką.

Dominacja krakowskich gimastyczek

W tym samym czasie specjalistki od sportowej odmiany gimnastyki walczyły o zwycięstwo I tegorocznej edycji TAURON Pucharu Polski w Zabrzu. W wieloboju seniorek triumfowała Maria Drobniak z TS Wisły Kraków. Na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Grzesikiewicz z KS Iskry Zabrze, a trzecia była Anna Gemza z KS AZS AWF Katowice.

W rywalizacji juniorek najlepsza była Gracja Dobrzańska (TS Wisła Kraków), która pokonała dwie zawodniczki MKS Kusy Szczecin – Lenę Nowakowską i Sofiyę Razumouskayą.