Puchar Ligi Angielskiej: City – Fulham

  • Redakcja

W dzisiejszym meczu Pucharu Ligi Angielskiej spotkają się zespoły Manchesteru City i Fulham. Obie drużyny dzieli obecnie prawie wszystko. „Obywatele” są na czele Premier League, a ich rywale na 18. miejscu w tabeli. Faworyt tego meczu jest więc znany.

Kurs na to spotkanie w forBET wygląda następująco: City – 1.08, remis – 11.00, wygrana gości: 29.00. Jeśli ktoś postawi na zwycięstwo Fulham i to by się ziściło – mógłby zarobić sporą sumkę. Jednak tak wysoki kurs nie jest przypadkowy. Triumf zespołu z Londynu byłby uznawany w kategoriach ogromnej niespodzianki. W tym sezonie obie ekipy spotkały się już w ramach rozgrywek ligi angielskiej – 15 września lepsze okazało się City, wygrywając 3:0. Wiele wskazuje na to, że i dziś taki wynik może się powtórzyć.

W ostatnich dniach trener Manchesteru City Pep Guardiola może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Kilka dni temu jego zawodnicy pokonali na Wembley Tottenham 1:0, a po tym spotkaniu Hiszpan powiedział w wywiadzie dla BBC: „To jest wspaniałe zwycięstwo w wyjątkowych warunkach, przeciwko jednej z najbardziej fizycznych drużyn w Europie. Mieliśmy mnóstwo sytuacji. Musieliśmy z nich strzelić kolejne gole, ale tak się nie stało. Mam nadzieję, że to poprawimy w kolejnych meczach”.

Dzisiejszy rywal wydaje się być dużo mniej wymagający niż „Koguty”, dlatego Guardiola z większym spokojem powinien podchodzić do wieczornego meczu. Początek spotkania o godzinie 20:45.