Drużyny z Pomorza muszą zacząć zbierać punkty  

  • Redakcja

Trzy kolejki nowego sezonu za nami, a Pogoń Szczecin i Arka Gdynia w dole tabeli. Obie ekipy nie wystartowały najlepiej, ale dziś grają u siebie i dlatego liczą na zwycięstwa.

Pogoń Szczecin – Cracovia, godz. 18:00

„Portowcy” są aktualnie bez punktów i dramatycznie potrzebują dziś wygrać. Drużyna fatalnie weszła w nowy sezon. Jeszcze ze dwie porażki i jej trener Kosta Runjaić – znając standardy panujące w Ekstraklasie – będzie mógł szukać nowego pracodawcy. To tym dziwniejsze, że zespół ze Szczecina na papierze nie jest przecież aż tak słaby. Co prawda odszedł z niego Rafał Murawski, ale przyszedł np. Radosław Majewski. Pogoń nie strzeliła w pierwszych trzech meczach nawet jednego gola! Bilans bramkowy 0:6 zawstydza, dlatego „Portowcy” zrobią dziś wszystko, by wreszcie zanotować jakiś pozytywny wynik w nowym sezonie.

Mają na to szanse, bo ich rywalem będzie ekipa Cracovii. Drużyna z Krakowa jest przedostatnia w lidze i zdobyła dotychczas jeden punkt. To tym większe rozczarowanie dla „Pasów”, że przed rozpoczęciem rozgrywek ich trener Michał Probierz zapowiadał, że mogą nawet powalczyć o mistrzostwo kraju. Wciąż nie jest to wykluczone, aczkolwiek sam Probierz po ostatniej kolejce zmienił już ton wypowiedzi:

Mówiłem zawodnikom, że będziemy grali o mistrzostwo Polski, ale widzę, że to było trochę na wyrost. Musimy najpierw ogarnąć podstawy.

Wycofanie się ze śmiałej deklaracji jest tym logiczniejsze, że w poprzednim spotkaniu Cracovia zaprezentowała się fatalnie. Zremisowała z Arką Gdynia 0:0 w meczu, który poziomem nie był godny nawet Ekstraklasy (a to już duża sztuka!). Dziś krakowianie przyjeżdżają do Szczecina. W ich przypadku też można powiedzieć, że stoją przed sporą szansą na zdobycie punktów, bo przecież Pogoń jest od nich jeszcze słabsza.

Kurs na ten mecz w forBET: 2.05 – Pogoń, 3.40 – remis, 3.65 – Cracovia.

***

Arka Gdynia – Górnik Zabrze, godz. 20:30

W drugim dzisiejszym meczu Arkowcy zmierzą się z ekipą z Zabrza. Drużyna z Trójmiasta, jak już wspominaliśmy, brała w poprzedniej kolejce udział w dramatycznie słabym pojedynku, w którym spotkała się z Cracovią (0:0). W lidze jest na razie na 13. pozycji. Jeszcze nie wygrała w tym sezonie Ekstraklasy, a że występuje dziś przed własną publicznością, to tym bardziej będzie chciała sięgnąć po premierowe zwycięstwo.

Zadanie to może być jednak trudne, gdyż do Gdyni przyjeżdża Górnik Zabrze. Nasz były już tegoroczny pucharowicz jest z pewnością w najlepszej formie ze wszystkich drużyn, które zagrają w sobotę w Ekstraklasie. Mimo przedsezonowych ubytków kadrowych Górnik od początku stara się nie stracić dystansu do czołówki i obecnie jest na 5. miejscu w tabeli. Znów stawia na młodzież, za co trenera Marcina Brosza należy tylko chwalić. Każdy z jego podopiecznych wierzy, że pod skrzydłami Brosza wypromuje się tak, jak w poprzednich rozgrywkach Rafał Kurzawa, co zaowocuje transferem na Zachód. Kurzawa właśnie przeszedł do francuskiego Amiens, czym uruchomił wyobraźnie wszystkich obecnych graczy z Zabrza.

Kurs na ten mecz w forBET: 1.95 – Arka, 3.50 – remis, 4.05 – Górnik.