Polscy kitesurfingowcy z zadyszką. Jutrzejsza seria medalowa bez biało-czerwonych

żeglarstwo kitesurfing

Wczorajszy dzień nie był szczęśliwy dla naszych kitesurfingowców startujących we francuskim Hyères w żeglarskich mistrzostwach świata w klasie Formuła Kite. Po ostatnich wyścigach finałowych złotej grupy Julia Damasiewicz wypadła z pierwszej 10-tki, a Maks Żakowski i Jan Marciniak nie zdołali do niej awansować. 

Taki scenariusz sprawił, że jutrzejsza seria medalowa światowego czempionatu odbędzie się bez Polaków.

- Każdego dnia w Hyeres mieliśmy równy, stabilny wiatr i całkiem przyjemnie się tutaj pływało. Znakomicie poszło mi w serii kwalifikacyjnej.  Żeglowałam stabilnie w czołówce i do złotej grupy weszłam z siódmego miejsca. W złotej grupie poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, a mnie na dodatek zbyt często na trasie zdarzały się wypadki. Musiałam omijać splątane latawce, przez co traciłam cenne miejsca i punkty. Było tego zdecydowanie za dużo i kosztowało mnie to udział w serii medalowej, gdzie uważam, że jest moje miejsce - powiedziała po wczorajszych wyścigach Julia Damasiewicz.

Zawodniczka AZS Sailing Team Poznań ukończyła regaty na 11. miejscu. Na osłodę pozostała jej wygrana w kategorii U21. Wśród mężczyzn Maks Żakowski został sklasyfikowany na 13. pozycji, a Jan Marciniak był 16.

- Niestety, to były słabe regaty w moim wykonaniu. Żeglowaliśmy głównie na 15-metrowych latawcach i wyraźnie brakowało mi prędkości w tych warunkach. Trudno było znaleźć tego przyczynę, wcześniej nie miałem z tym problemu. Teraz czas na odpoczynek i znalezienie rozwiązania problemu, by być gotowym na drugą część sezonu. Jeśli miałbym się doszukiwać pozytywów w tych regatach, to były nimi prędkość i moja postawa przy słabym wietrze. Wyraźnie poprawiłem też starty - informował po starcie Maks Żakowski.

Miejsca pozostałych reprezentantów Polski:

22. - Iza Satrjan (UKŻ Wiking Toruń)
25. - Magdalena Woyciechowska (Sopocki Klub Żeglarski)
27. - Nina Arcisz (Sopocki Klub Żeglarski)
45. - Piotr Szymiec (Sopocki Klub Żeglarski)
47. - Kuba Jurkowski (AZS Poznań)

 

Zdjęcie: Polski Związek Żeglarski


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane