Polscy kitesurfingowcy płyną po medale mistrzostw świata

kitesurfing

We francuskim Hyères trwają żeglarskie mistrzostwa świata w klasie Formuła Kite. W strefie medalowej znajduje się Julia Damasiewicz.

Biało-czerwoni całkiem nieźle odnajdują się w trudnych warunkach atmosferycznych. Porywisty wiatr, podmuchy i deszczowe chmury sprawiły, że wczoraj na trasie było dość chaotycznie.

Julia Damasiewicz po czterech wyścigach plasuje się na 5. pozycji i triumfuje w kategorii U21.

- Dzisiaj na wodzie wykonałam świetną robotę, kończąc wyścigi trzykrotnie na trzecim miejscu, a w ostatnim wyścigu przekroczyłam metę jako druga. To wspaniałe uczucie żeglować w tak ścisłej czołówce! - powiedziała Damasiewicz po wczorajszych startach.

W gronie kobiet rywalizują również: Iza Satrjan, Nina Arcisz oraz Magdalena Woyciechowska. Iza zajmuje aktualnie 16. miejsce, Nina jest na 20. pozycji i na trzeciej w klasyfikacji U21, zaś Magda plasuje się dwa "oczka" niżej.

Wśród mężczyzn z naszych najszybciej żegluje Jan Marciniak. Zawodnik KS AQUA Włocławek zajmuje 11. miejsce w "generalce" po ukończonych wyścigach na pozycjach: 5, 3, 9 i 2.

Na miejscu 14. znajduje się Maks Żakowski, który kończył wczoraj wyścigi koło piątej lokaty. Pozycję 44. zajmuje Piotr Szymiec, a 46. jest Jakub Jurkowski.

 

Zdjęcie: Polski Zwiazek Żeglarski (autor: Robert Hajduk / International Kiteboarding Association)


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane