Polki liderkami żeglarskich Mistrzostw Europy

żeglarstwo

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak są liderkami po drugim dniu Mistrzostw Europy w klasie 49erFX. W klasie 49er najwyżej z naszych sklasyfikowana jest załoga Dominik Buksak/Szymon Wierzbicki.

Za nami dwa dni Mistrzostw Europy w klasach 49erFX oraz 49er. Trudne warunki w postaci porywistego wiatru, który co chwila zmienia kierunek, nie ułatwia załogom rywalizacji na akwenie we francuskim La Grande Motte.  Wśród pań świetnie radzą sobie Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak, które wygrały jedyny wczorajszy wyścig i aktualnie, po czterech startach, przewodzą stawce w klasie 49erFX. Na rozegranie pozostałych wyścigów nie pozwoliła aura. Tuż za liderkami płyną Włoszki Jana Germani i Giorgia Bertuzzi, a na trzeciej pozycji znajdują się Ronja Groenblom i Veera Hokka z Finlandii, Gorzej spisuje się nasza druga załoga - Gabriela Czapska i Hanna Rajchert, która plasuje się na 15. pozycji.

Dużo emocji towarzyszy zmaganiom naszych żeglarzy w klasie 49er, rywalizującym o jedną imienną kwalifikację na igrzyska. W grze o olimpijską przepustkę są trzy załogi, a najbliżej wyjazdu do Paryża na ten moment jest para Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, którzy mimo jednego słabszego startu (19. miejsce), który na szczęście nie będzie liczony w "generalce", znajdują się na 6. miejscu, a 5. w klasyfikacji europejskiej.

Świetnie swoje starty zaczęła załoga Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch, która przez chwilę znajdowała się w ścisłej czołówce, ale po dwóch nieudanych wyścigach wypadła z pierwszej dziesiątki i obecnie zajmuje 14. miejsce (11. w klasyfikacji europejskiej). Trzeci z kandydatów olimpijskich - załoga Przybytek/Piasecki zaczęła słabo (21.), potem znacznie się poprawiła (12.), by na koniec popłynąć na miarę swoich możliwości (5.). Obecnie Łukasz i Jacek plasują się na 21. miejscu. Pozostałe polskie załogi sklasyfikowane są w drugiej połowie stawki.

 

Zdjęcie: Polski Związek Żeglarski


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane