MŚ w żeglarstwie: medal coraz bardziej realny

MŚ w żeglarstwie

Załoga Staniul/Sztorch nie zwalnia tempa w żeglarskich Mistrzostwach Świata klasy 49er. W pierwszym dniu serii finałowej "Biało-Czerwoni" utrzymali 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Walka o medale wchodzi w decydującą fazę!

Na kanaryjskiej wyspie Lanzarote odbył się wczoraj pierwszy dzień serii finałowej z podziałem na grupy złote i srebrne. Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch potwierdzili wysoką formę, jaką prezentują od początku regat. W piątek finiszowali na miejscach 8., 5. i 2., w efekcie czego umocnili swoją pozycję w czołówce.

Mniej szczęścia miała druga polska załoga Przybytek/Piasecki, która co prawda utrzymała dotychczasowe 7. miejsce, a jeden nieudany wyścig (19.) sprawił, że straciła sporo punktów do czołówki. Ścisk w pierwszej dziesiątce jest spory, niemniej ambicje naszej pary sięgają znacznie wyżej niż obecna lokata. Trzecia z naszych męskich ekip - załoga Buksak/Wierzbicki, zanotowała trzy w miarę równe wyścigi, ale niestety w drugiej dziesiątce. Dominik i Szymon spadli w klasyfikacji generalnej na 21 miejsce.

Startujące w klasie 49erFX Polki nie zaliczą wczorajszego dnia do udanych. Załoga Melzacka/Jankowiak trzy razy dopłynęła poza pierwszą dziesiątką, co obecnie daje im 8. lokatę. Jeszcze gorzej wiedzie się parze Czapska/Rajchert, które w piątek oglądały rufy łódek większości swoich rywalek. Gabrysia i Hania spadły w generalce na odległe 24.miejsce.

Czołówka w klasie 49er
1. Erwan FISCHER i Clément PEQUIN (FRA) -37 pkt
2. Diego BOTIN i Florian TRITTEL PAUL (ESP) - 55 pkt
3. Mikołaj STANIUL i Jakub SZTORCH (POL) - 56 pkt pkt
4. Bart LAMBRIEX i Floris van de WERKEN (NED) - 63 pkt
7. Łukasz PRZYBYTEK i Jacek PIASECKI (POL) - 84 pkt

Czołówka w klasie 49erFX
1. Odile van AANHOLT i Annette DUETZ (NED) - 38 pkt
2. Vilma BOBECK i Rebecca NETZLER (SWE) - 53 pkt
3.Martine GRAEL i Kahena KUNZE (BRA) - 54 pkt

 

Zdjęcie: Polski Związek Żeglarski

Artykuły powiązane