Melzacka i Jankowiak bez medalu na żeglarskich mistrzostwach Europy

żeglarstwo Melzacka Jankowiak

Tuż za podium uplasowały się Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak w żeglarskich mistrzostwach Europy w klasie 49erFX. W rywalizacji panów w klasie 49er w czołowej dziesiątce znalazły się dwie załogi biało-czerwonych.

W niedzielę w La Grande Motte we Francji odbyły się wyścig medalowy z udziałem najlepszych dziesięciu załóg. Zanim jednak do niego doszło żeglarze kilka razy schodzili na wodę, by ponownie wracać na brzeg, gdy wiatr niemal całkowicie ustawał. Ostatecznie udało się rozegrać finałową rozgrywkę przy bardzo słabym wietrze. Walczące o medal Melzacka i Jankowiak ukończyły ją jako czwarte i taką samą pozycję zajęły w klasyfikacji generalnej. To progres względem zeszłego roku, gdy w Portugalii były 5. Równie dobrze radziła sobie nasza druga para - Gabriela Czapska i Hanna Rajchert, która ostatecznie uplasowała się na siódmym miejscu, a szóstym wśród przedstawicieli Starego Kontynentu.Triumfowały Belgijki Isaura Maenhaut i Anouk Guerts, które wyprzedziły Francuzki Sarah Steyaert i Charline Picon oraz Brytyjki Freyę Black i Saskię Tidey.

Finałowy wyścig nie wyszedł naszym dwóm męskim załogom w klasie 49er. Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki oraz poprzedni wicemistrzowie Europy - Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, dopłynęli na dwóch ostatnich miejscach, nie poprawiając swoich lokat w "generalce". Pierwsza z załóg zajęła 6. pozycję, a druga 7. na koniec mistrzostw.  Na najwyższym stopniu podium  stanęli Brytyjczycy James Peters i Fynn Sterritt. Srebrny medal zdobyli Szwajcarzy Sebastien Schneiter i Arno de Planta, a brązowy ubiegłoroczni mistrzowie oraz aktualni wicemistrzowie świata Holendrzy Bart Lambriex i Floris van de Werken.

Miejsca pozostałych załóg w ME (klasa 49er):

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (18)
Tytus Butowski  i Borys Podumis (22.)
Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (26.)
Adam Głogowski i Maciej Krusiec (35.)

 

Zdjęcie: fanpage załogi Melzacka/Jankowiak w serwisie Facebook.com


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane