Siostry Kałuckie powalczą o bilet do Paryża we wspinaczce na czas

wspinaczka sportowa

W piątkowe popołudnie w Budapeszcie odbywała się faza eliminacyjna do kwalifikacji olimpijskich we wspinaczce na czas. W walce o przepustkę do Paryża liczą się siostry Kałuckie – Natalia i Aleksandra.

Przypomnijmy, że o olimpijskiej kwalifikacji decyduje klasyfikacja punktowa z dwóch zawodów – w Szanghaju i Budapeszcie.

W najlepszej sytuacji jest zwyciężczyni zmagań otwierających kwalifikacje olimpijskie – Yafei Zhou. Zgromadziła ona dotąd 50 pkt. W dobrej sytuacji jest też Natalia Kałucka, która plasuje się na 3. miejscu z dorobkiem 41 pkt. Na 5. pozycji klasyfikowana jest kolejna z Polek – Aleksandra Kałucka.

Rywalizację w Budapeszcie poprzedzona została piątkowymi kwalifikacjami, w których najlepsza okazała się Aleksandra Kałucka. Polka triumfowała w czasie 6,60 sekundy. Na 5. miejscu ukończyła zmagania eliminacyjne jej siostra, Natalia, która uzyskała rezultat 6,81 sekundy.

Początek sobotniej rywalizacji finałowej od 17:55.

Wcześniej występ o olimpijskie medale zagwarantowała sobie Aleksandra Mirosław, która triumfowała w kwalifikacjach europejskich.

 

Zdjęcie: Wikimedia


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane