W Poznaniu podczas PŚ polscy wioślarze sprawdzą formę przed igrzyskami

wioślarstwo

Na Torze Regatowym Malta w Poznaniu rozpoczyna się dzisiaj Puchar Świata w wioślarstwie, który potrwa do 16 czerwca. Zawody są decydującym sprawdzianem formy dla biało-czerwonych przed igrzyskami w Paryżu.

Wydarzenie to ma miejsce na miesiąc przed Igrzyskami Olimpijskimi, co dodaje mu wyjątkowego znaczenia jako ostatniego sprawdzianu przed walką o olimpijskie medale. Dwie polskie osady już zakwalifikowały się do Igrzysk: dwójka podwójna wagi lekkiej Katarzyna Wełna i Martyna Radosz oraz męska czwórka podwójna Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Dominik Czaja. Obie te osady będą rywalizować podczas zawodów w Poznaniu, gdzie zaprezentuje się łącznie 32-osobowa reprezentacja Polski.

- Chcemy się godnie zaprezentować u siebie. Przede wszystkimnie zawieść kibiców. Wynik będzie świadczył o tym, jak tych kibiców potraktowaliśmy. To poważny start i poważnie myślimy o miejscu medalowym. Mentalność i motywacja w takich momentach są decydujące o podjęciu walki o medale - przekonuje trener polskiej kadry mężczyzn w wiosłach krótkich, poznaniak Aleksander Wojciechowski.

Na starcie poznańskiej edycji Pucharu Świata stanie 863 uczestników z 40 krajów, którzy będą rywalizować w 14 konkurencjach olimpijskich oraz wybranych konkurencjach nieolimpijskich. Dyrektor wykonawczy Pucharu Świata w wioślarstwie, Aleksander Daniel, podkreśla, że połowa zawodników, którzy wezmą udział w Igrzyskach w Paryżu, będzie startować również w Poznaniu, co czyni te zawody “małą olimpiadą”.

Puchar Świata w wioślarstwie rozpoczyna się dziś, 14 czerwca, i potrwa do niedzieli, 16 czerwca. Finałowe starty zaplanowano na sobotę od godz. 15:00 oraz w niedzielę od 8:30. 

W czasie trwania Pucharu Świata odbędzie się także muzyczne wydarzenie. W dniu 14 czerwca na Polanie Harcerskiej zaplanowane są dwa koncerty z cyklu NaFalach. Tego dnia swoje występy zaprezentują Natalia Przybysz oraz Igo. Dodatkowo, z okazji Pucharu Świata, przygotowano specjalną wystawę, na której zostaną zaprezentowane różnorodne przedmioty zebrane przez wielkopolskie kluby i wioślarzy, takie jak medale czy koszulki klubowe.

 

Zdjęcie: Polski Związek Towarzystw Wioślarskich


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane