Srebro naszej czwórki podwójnej w wioślarskim PŚ. Rosną nadzieje przed igrzyskami

wioslarstwo

Polska czwórka podwójna w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zajęła w Lucernie drugie miejsce w finale regat Pucharu Świata w wioślarstwie. Zwyciężyli Holendrzy, a na trzeciej pozycji uplasowali się Włosi.

W piątek Czaja, Biskup, Ziętarski i Barański zajęli drugie miejsce w biegu o rozstawienie. Niedzielny finał rozpoczęli mocno, ale po 500 metrach to Holendrzy byli minimalnie szybsi. Lennart van lierop, Finn Florijn, Tone Wieten i Koen Metsemakers prowadzenia nie oddali już do mety, pokonując biało-czerwonych o 1,52 sekundy. Brązowy medal wywalczyli Włosi w składzie: Nicolo Carucci, Andrea Panizza, Luca Chiumento i Giacomo Gentili, którzy do naszej osady stracili prawie trzy sekundy.

Nasza czwórka podwójna to aktualni brązowi medaliści MŚ i ME. To również jedna z dwóch polskich osad, która popłynie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Drugą jest kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej.

Trzeci, finałowy etap Pucharu Świata odbędzie się w dniach 14-16 czerwca w Poznaniu. Będą to ostatnie międzynarodowe regaty elity przed zmaganiami olimpijskimi.