Pierwszy krążek wioślarzy na mistrzostwach Europy w Szeged

wioslarstwo

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański sięgnęła po brązowy medal wioślarskich mistrzostw Europy w Szeged.

W finale nasza osada płynęła na szóstym torze. Lepiej od biało-czerwonych rozpoczęli Włosi i Szwajcarzy. Polacy przez cały bieg starali się gonić rywali, ale ostatecznie zajęli trzecie miejsce (06:05.33). Złoto wywalczyli reprezentanci Włoch (06:03.93), a srebro przypadło Szwajcarii (06:04.66).

W sobotę w Szeged startowali również inni reprezentanci Polski. Najbliżej podium była nasza dwójka - Jessica Sobocińska i Zuzanna Jasińska (LW2x), która uplasowała się na piątym miejscu w finale A (07:39.82). Wygrały Rumunki (07:29.63) przed Greczynkami (07:31.94) i Włoszkami (07:33.73).

Ich koleżanki z kadry - Kinga Stałęga, Julia Hakobyan, Dominika Gałka i Anna Potrzuska (W4-), były piąte w finale (07:24.96). Złoto wywalczyły Brytyjki (06:53.95), srebro Rumunki (06:55.47), a brąz - Holenderki (06:58.23).

Dominika Baranowska, Anna Khlibenko, Marta Wieliczko i Barbara Jęchorek (W4x) uplasowały się na trzecim miejscu (06:58.78), ale w finale B i mistrzostwa Europy ukończyły ostatecznie na dziewiątym miejscu.

Piotr Płomiński w jedynkach (M1x) zajął piątą lokatę (07:26.04) w finale B europejskich kwalifikacji olimpijskich i zakończył regaty na 11. miejscu.