Cztery osady wioślarskie w grze o igrzyska

wioślarstwo

W Lucernie trwają wioślarskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich. W poniedziałek biało-czerwoni rywalizowali ze zmiennym szczęściem. W dzisiejszych finałach o przepustkę do Paryża powalczą cztery osady.

Z dobrej strony zaprezentowały się Jessica Sobocińska i Zuzanna Jasińska w dwójkach podwójnych, które uplasowały się na trzecim miejscu w repasażu (07:04.56), dzięki czemu wywalczyły kwalifikację do finałowej rozgrywki.

Szans na wyjazd do Paryża nie ma już nasz skiffista Piotr Płomiński, który był drugi w porannym ćwierćfinale, co dało mu awans do popołudniowego półfinału. W nim nasz zawodnik, mimo ambitnej postawy, zajął dopiero czwartą pozycję, a do finału A awansowały trzy osady. 

Jego los podzieliła nasza dwójka podwójna Jakub Woźniak i Krzysztof Kasparek, która zajęła piąte miejsce w półfinale i niestety odpadła z dalszej rywalizacji.

We wtorkowych finałach nie powalczy też czwórka bez sternika. Tomasz Lewicki, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski zajęli trzecie miejsce w repasażu, a do finału kwalifikowały się dwie najlepsze osady. 

W Paryżu nie zobaczymy też naszej skiffistki Wiktorii Kalinowskiej, która zajęła szóste miejsce w półfinale i na pocieszenie wystąpi w finale B.

Wszystkie finały zaplanowane są na wtorek. W jedynkach kwalifikację olimpijską otrzyma trzech wioślarzy i trzy wioślarki, w pozostałych konkurencjach – po dwie osady.

 

We wtorek o awans na IO powalczą: 

10:50 - K. Stałęga, Z. Lesner, W. Kaźmierczak, A. Potrzuska (W4-) 

11:30 - J. Kowalski, D. Gałęza (LW2x)

11:52 - J. Sobocińska, Z. Jasińska (W2x)

12:21 - D. Baranowska, A. Khlibenko, M. Wieliczko, B. Jęchorek (W4x)

 

Zdjęcie: Polski Związek Towarzystw Wioślarskich 


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane