Zbliża się finał Pucharu Europy w tenisie stołowym z udziałem dwóch polskich zespołów

tenis stołowy

Obecny tydzień przejdzie do historii polskiego tenisa stołowego. O triumf w Pucharze Europy ETTU powalczą w dwumeczu dwie polskie drużyny - KS Dekorglass Działdowo oraz Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Pierwszy mecz finału zostanie rozegrany w czwartek (25 kwietnia) o godzinie 19:40 w Grodzisku Mazowieckim. Natomiast rewanż zaplanowano na sobotę - 27 kwietnia, na godzinę 17:00 w Działdowie. Z racji wyższego rozstawienia w rankingu europejskim to właśnie Dekorglass drugie spotkanie rozegra u siebie. Pierwotnie finaliści Pucharu Europy mieli walczyć w pierwszej odsłonie dwumeczu w terminie 19-21 kwietnia (rewanż 26-28 kwietnia), ale wcześniej zaplanowane zostały ćwierćfinały play-off Lotto Superligi

Historyczny, bo pierwszy finał PE wyłącznie w polskiej "obsadzie" będzie prawdziwym świętem rodzimego tenisa stołowego. Przypomnijmy, że Dekorglass zwyciężał już w tych rozgrywkach, sięgając po tytuł w 2018 roku, natomiast w zeszłym roku wywalczył srebro, a w 2019 roku brąz. Z kolei Dartom Bogoria był w finale pucharu 11 lat temu.

W zeszłym roku Dekorglass pokonał Dartom Bogorię 3:0, 3:0 w półfinale Pucharu Europy. Rywale zrewanżowali się później zawodnikom z Działdowa, wygrywając finał Superligi.

W półfinale Pucharu Europy ETTU Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki wygrał dwukrotnie z francuskim AS Pontoise Cergy 3:0. Dekorglass z kolei ograł austriacki Felbermayr Wels u siebie i na wyjeździe w takim samym stosunku - 3:1.

 

Zdjęcie: KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Facebook.com)


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane