Tenisiści stołowi w ogniu przygotowań olimpijskich

Tenisiści stołowi

Na zgrupowaniu w COS OPO „Cetniewo” we Władysławowie, Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich w grze mieszanej. Turniej odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia w czeskim Hawierzowie.

W Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos trenują z seniorską i juniorską kadrą narodową.

W gronie trenujących znaleźli się podopieczni selekcjonerów Tomasza Redzimskiego i Patryka Jendrzejewskiego: Jakub Dyjas, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski oraz Michał Wandachowicz, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki, Rafał Formela, Michał Gawlas, Marcel Błaszczyk, Szymon Kolasa. Sparingpartnerami są Vladislav Ursu i Andrew Baggaley.

Przed wyjazdem na kwalifikacje mikstów, biało-czerwonych czekają mecze ligowe – Samuel Kulczycki w barwach Liebherr Ochsenhausen zagra z Borussią Dusseldorf, a Zuzanna Wielgos z Fibrain KU AZS Politechniką Rzeszów w Łomży z Akademią Łomżyńską KU AZS.

W zawodach w Hawierzowie nasz mikst poprowadzi trener kobiecej reprezentacji Marcin Kusiński. Awans na IO w Paryżu wywalczą cztery pary, tzn. zwycięzcy poszczególnych turniejowych drabinek.

Samuel i Zuzanna znajdują się ostatnio w znakomitej formie. Podczas niedawnych Mistrzostw Polski Kulczycki sięgnął po drugi indywidualny tytuł krajowy. Zwyciężył również w grze podwójnej w parze z kolegą klubowym z Dekorass Działdowo Maciejem Kubikiem. Z kolei Wielgos zdobyła srebro w grze pojedynczej. ulegając w finale Katarzynie Węgrzyn 1:4.

Obecnie kadrowiczki (Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn, Ilona Sztwiertnia, Paulina Krzysiek) przebywają na turnieju WTT Feeder w chorwackim Varażdinie.

Natomiast w terminie 8-12 kwietnia w WTT Feeder w niemieckim Dusseldorfie rywalizować będą Natalia Bajor, Jakub Dyjas, Miłosz Redzimski i Maciej Kubik.

 

Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego

Artykuły powiązane