Tenisiści stołowi Dyjas i Kulczycki w finale gry podwójnej! Redzimski trzeci w singlu

Tenisiści stołowi Dyjas i Kulczycki w finale gry podwójnej! Redzimski trzeci w singlu

Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki wywalczyli w czeskim Hawirzowie srebrny medal w turnieju tenisa stołowego z cyklu WTT Feeder w grze podwójnej. Wcześniej po brązowy krążek w grze pojedynczej sięgnął Miłosz Redzimski.

Dyjas i Kulczycki w Czechach rozegrali świetny turniej. Biało-czerwoni przegrali dopiero w finale, z koreańskim duetem Park Gyuhyeon/Oh Junsung 1:3 (11:9, 11:13, 5:11, 9:11). We wcześniejszych spotkaniach w Hawirzowie reprezentanci Polski pokonali rozstawionych z „jedynką” – Lam Siu Hanga i Ho Kwan Kita 3:2 oraz Antona Limonova i Mykytę Zavadę 3:1.

Za występ w finale Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki otrzymali 90 punktów do rankingu światowego.

Redzimski na najniższym stopniu podium

W Czechach z dobrej strony pokazał się również nasz singlista. Sklasyfikowany na 81. miejscu na liście światowej Miłosz Redzimski  po raz pierwszy w karierze dotarł do półfinałów zawodów w cyklu WTT Feeder w grze pojedynczej. W 1/2 finału Polak uległ bardziej doświadczonemu, leworęcznemu Hiszpanowi Alvaro Roblesowi 1:3 (6:11, 9:11, 15:13, 8:11).

We wcześniejszych spotkaniach tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki wyeliminował z turnieju Manava Vikasha Thakkara (Indie), Janga Seongila (Korea Południowa) i Chew Zhe Yu Clarenca (Singapur).

 

Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane