Tenisiści stołowi bliżej finału Pucharu Europy

KS Dekorglass Działdowo

Zespół Dekorglass Działdowo wygrał na wyjeździe z wiedeńskim SPG Felbermayr Wels (Austria) 3:1 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Europy ETTU. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą sobotę w Działdowie. W drugim półfinale zagrają Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz francuski AS Pontoise Cergy.

Zespół trenera Michała Dziubańskiego do zwycięstwa nad liderem austriackiej Bundesligi poprowadził Jonathan Groth. Duńczyk w środowy wieczór zapisał przy swoim nazwisku dwa punkty, pokonując najpierw Macieja Kołodziejczyka 3:0 a następnie Andreasa Levenko 3:1.

Swój wkład w wyjazdowe zwycięstwo działdowian miał także Kai Konishi. Japończyk, który w przeszłości dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata w grze pojedynczej, w pierwszym meczu półfinałowym pokonał Czecha Jiriego Martinko 3:1, który w austriackiej Bundeslidze legitymuje się bilansem 10 zwycięstw i 2 porażek. W ekipie gospodarzy środowej potyczki honorowy punkt zainkasował Andreas Levenko, pokonując w czterech setach Jakuba Dyjasa, który niedawno wrócił do TOP 100 rankingu światowego.

Aktualny wicemistrz Polski rozegrał świetne spotkanie, znacząco przybliżając się do gry w wielkim finale Pucharu Europy, a prezesowi klubu Ferdynandowi Chojnowskiemu sprawił miły prezent urodzinowy.

Rewanżowy mecz półfinałowy pomiędzy Dekorglassem Działdowo a SPG Felbermayr Wels zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godzinie 17:00.

Warto przypomnieć, że w drugiej parze półfinałowej Pucharu Europy ETTU, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z triumfatorem tych rozgrywek w sezonie 2020/2021 – AS Pontoise Cergy. Termin rozegrania dwumeczu nie jest jeszcze znany.


SPG Felbermayr Wels – KS Dekorglass Działdowo 1:3

  • Andreas Levenko – Jakub Dyjas 3:1 (14:12, 11:9, 8:11, 11:5)
  • Maciej Kołodziejczyk – Jonathan Groth 0:3 (8:11, 5:11, 9:11)
  • Jiri Martinko – Konishi Kaii 1:3 (6:11, 11:8, 12:14, 9:11)
  • Andreas Levenko – Jonathan Groth 1:3 (11:9, 9:11, 8:11, 8:11)


Zdjęcie: facebook KS Dekorglass Działdowo

Artykuły powiązane