Tenis stołowy: nasze talenty znowu rozbłysły

Tenis stołowy U17

Nasze utalentowane tenisistki stołowe Natalia Bogdanowicz i Katarzyna Rajkowska zdominowały rywalizację w turnieju WTT Youth Contender do lat 17 w grze pojedynczej. Obie dotarły do finału, tocząc ze sobą pasjonującą walkę o zwycięstwo. Ostatecznie z triumfu cieszyła się Bogdanowicz.

Zmagania w Bułgarii w kategorii U17 rozpoczęły się od fazy grupowej, w której z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze reprezentantki. Natalia Bogdanowicz i Karolina Hołda wygrały swoje grupy eliminacyjne z kompletem zwycięstw, a Katarzyna Rajkowska do kolejnego etapu zmagań awansowała z drugiej pozycji w grupie „6”.

W 1/8 finału turnieju głównego doszło do bezpośredniego starcia dwóch polskich tenisistek stołowych – Karoliny Hołdy i Katarzyny Rajkowskiej. Mecz pewnie wygrała ta druga tenisistka stołowa i to ona awansowała do ćwierćfinału WTT Youth Contender do lat 17. W 1/4 finału zobaczyliśmy też Natalię Bogdanowicz, która w swojej pierwszej grze w głównej drabince w czterech setach rozprawiła się z Andreeą Baiasu z Rumunii.

Obie Polki w walce o półfinał nie pozostawiły swoim rywalkom żadnych złudzeń. W tym polsko-rumuńskim pojedynku wygraliśmy 2:0. Natalia pokonała Alesię Sferleę 3:1, natomiast Kasia musiał wylać więcej potu w starciu z Andreeą Jifcu, rozstrzygając spotkanie na swoją korzyść dopiero w ostatnim secie (3:2).  Rajkowska poszła za ciosem i w batalii o finał wyeliminowała z turnieju kolejną Rumunkę - Biancę Mei-Rosu 3:1. Bez straty seta przebrnęła tę fazę turnieju Bogdanowicz po wygranej nad Hinduską Hansini Mathan. Tym samym decydujące o końcowym triumfie spotkanie stało się wewnętrzną rozgrywką "Biało-Czerwonych"! Wyszła z niej zwycięsko Bogdanowicz, wygrywając 3:2, a w ostatnim secie 11-9. To był zdecydowanie finał godny imprezy tej rangi!

Świeżo upieczona triumfatorka WTT Youth Contender jest młodą i bardzo utalentowaną zawodniczką reprezentującą Polmlek Lidzbark Warmiński. Ma na swoim koncie nie tylko medal Mistrzostw Europy, ale również brązowy krążek z Mistrzostw Świata kadetek, które odbyły się w 2022 roku w Tunezji.

Przypomnijmy, że World Table Tennis Youth Contender to cykl silnie obsadzonych turniejów dla juniorów z różnych kategorii wiekowych (U11, U13, U15, U17 oraz U19), rozgrywany pod auspicjami WTT, organizacji powołanej przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego (ITTF) w celu organizacji zawodów tenisa stołowego na całym świecie.