Tenis stołowy: mikst przystąpi do walki w kwalifikacjach olimpijskich

Tenis stołowy

Turniej kwalifikacyjny mikstów do igrzysk w Paryżu odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia w czeskim Hawierzowie. Polski sztab szkoleniowy zdecydował, że w biało-czerwonych barwach zagrają Zuzanna Wielgos i Samuel Kulczycki.

Do stolicy Francji pojadą cztery najlepsze pary z 28 zgłoszonych na liście. Będą to zwycięzcy poszczególnych "drabinek" zawodów w Czechach. Polscy trenerzy desygnowali do gry parę Zuzanna Wielgos i Samuel Kulczycki, która w zeszłym roku sięgnęła w Sarajewie po tytuł Młodzieżowych Mistrzów Europy w grze mieszanej. W finale pokonali Rumunów Ioaną Singeorzan i Eduarda Ionescu 3:1. W całych zawodach Polacy stracili zaledwie dwa sety. Samuel dodatkowo wywalczył srebro w grze podwójnej mężczyzn oraz brąz w grze pojedynczej. Z kolei jego partnerka deblowa ma już w kolekcji triumf w grze mieszanej w seniorskich mistrzostwach kraju, które odniosła z Tomaszem Kotowskim.

Rywalami "Biało-Czerwonych" w kwalifikacjach mikstów będą m.in.: Japończycy (Tomokazu Harimoto i Hina Hayata), Tajwańczycy (Lin Yun-Ju i Chen Szu-Yu), para z Hongkongu (Wong Chun Ting i Doo Hoi Kem), Koreańczycy (Lim Jonghonn i Shin Yubin), Szwedzi (Kristian Karlsson i Christina Kallberg), Austriacy (Robert Gardos i Sofia Polcanova), Hiszpanie (Alvaro Robles i Maria Xiao), Węgrzy (Nandor Ecseki i Dora Madarasz) oraz Chilijczycy (Nicolas Burgos i Paulina Vega)

Przypomnijmy, że bez względu na to, jak zakończy się występ polskiego miksta w Hawierzowie, nasz kraj będzie reprezentowany w Paryżu w tenisie stołowym. Po tegorocznych Mistrzostwach Świata w Korei Płd., dzięki wysokiej pozycji w rankingu, Polki zakwalifikowały się do olimpijskiego turnieju drużynowego. To jest równoznaczne z występem dwóch naszych singlistek w IO 2024 we Francji.

Występ w Hawierzowie nie zamyka jednak naszych szans na kolejne kwalifikacje olimpijskie. Turniej o przepustki do Paryża w grze pojedynczej – również z udziałem Polaków, rozegrany zostanie w maju.

 

Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego

Artykuły powiązane