Redzimski i Kulczycki powalczą o indywidualną, olimpijską kwalifikację w tenisie stołowym

tenis stołowy

Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Sarajewie (15-19 maja) Polskę reprezentować będzie dwóch tenisistów stołowych - Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki. Obaj będę rywalizować o "paszport" do Paryża w grze singlowej.

W Bośni i Hercegowinie każdy kraj nie posiadający jeszcze kwalifikacji olimpijskiej może wystawić po dwóch tenisistów stołowych. Barw biało-czerwonych bronić będą Miłosz Redzimski, który jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w światowym rankingu (73.) oraz - decyzją trenera kadry - Samuel Kulczycki. Przypomnijmy, że pierwszy z naszych jest niepokonany w tegorocznym, superligowym sezonie w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, z którą dotarł ostatnio do finału Pucharu Europy ETTU, a na początku tego roku został po raz drugi z rzędu Młodzieżowym Mistrzem Europy w grze pojedynczej. Drugi zaś gra w niemieckim Liebherr Ochsenhausen.

Co ciekawe, obaj mogą trafić na zawodników występujących na co dzień w polskiej superlidze. Panagiotis Gionis to kolega klubowy Redzimskiego, a Vladislav Ursu gra w KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Z rodzimego podwórka w Sarajewie pojawią się również: Grek Ioannis Sgouropoulos (Olimpia-Unia Grudziądz), Słowak Luibomir Pistej oraz Ukrainiec Jaroslav Zhmudenko (obaj Oxynet Jarosław).

Stawką kwalifikacji w singlu w Bośni i Hercegowinie jest 5 wolnych miejsc na IO w Paryżu.

Już wcześniej występ w Igrzyskach Olimpijskich zapewniła sobie kobieca reprezentacja Polski w składzie Natalia Bajor, Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn, Zuzanna Wielgos. Polki awansowały z rankingu drużynowego, co oznacza, że powalczą we francuskiej stolicy w turnieju zespołowym oraz singlu.

Z kolei w grze mieszanej w Paryżu wystartuje 16 par, a ostateczne skład został ogłoszony w pierwszej połowie maja. O medale olimpijskie powalczą miksty z Australii, Brazylii, Chin, Tajwanu, Kuby, Korei Północnej, Egiptu, Francji, Niemiec, Hongkongu, Węgier, Japonii, Korei Południowej, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji.

 

Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane