Polskie ekipy walczą o finał Pucharu Europy

Polskie ekipy walczą o finał Pucharu Europy

Historia pisze się na naszych oczach! Finał Pucharu Europy w tenisie stołowym może stać się wewnętrzną rozgrywką polskich zespołów. Pierwsza do połfinałowej batalii stanie już dzisiaj ekipa Dekorglass Działdowo. Ich rywalem będzie austriacki SPG Felbermayr Wels.

Jak dowiedział się portal Infosport.pl, obydwie drużyny wystąpią dziś w najmocniejszych składach. Dekorglass udał się bowiem do Wiednia z Jakubem Dyjasem, Duńczykiem Jonathanem Grothem i Japończykiem Kaii Konishim. Natomiast w zespole gospodarzy awizowani są Andreas Levenko, mający polskie korzenie Maciej Kołodziejczyk, Czech Jirzi Martinko i Niemiec, choć grający w barwach maltańskich, Felix Wetzel. Początek spotkania o godzinie 18:00, natomiast rewanżowy pojedynek zostanie rozegrany 2 marca o godzinie 17:00 w Działdowie.

- Pierwszy mecz będzie pewnego rodzaju niewiadomą, ale wierzę, że utrzymując formę z DMŚ jesteśmy w stanie zwyciężyć w Austrii. Szanse oceniam 60 do 40 dla Dekorglassu Działdowo – powiedział Jakub Dyjas, który wrócił do TOP 100 i obecnie zajmuje 93 miejsce (awansował ze 110) w światowym rankingu.

Przypomnijmy, że prowadzony przez trenera Michała Dziubańskiego Dekorglass Działdowo zaznał juz smaku uczestnictwa w wielkim finale Pucharu Europy. Znalazł się w nim w zeszłym sezonie i choć pierwsze spotkanie z francuskim GV Hennebont TT wygrał u siebie 3:2, to w rewanżu przegrał 1:3 i nie powtórzył sukcesu z 2018 roku, kiedy to sięgnął po tytuł. 

W ewentualnym finale ekipa z Działdowa zmierzy się z kimś z dwójki - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (aktualny mistrz Polski) oraz francuski AS Pontoise Cergy. Niestety nie ma jeszcze wyznaczonego terminu tego dwumeczu. AS Pontoise Cergy w drodze do 1/2 finału wyeliminował w ćwierćfinale inne reprezentanta Polski - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Warto nadmienić, że w przeszłości Bogoria Grodzisk Mazowiecki pięciokrotnie dochodziła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, a w ostatnim sezonie dotarła do półfinału Pucharu Europy.

Obaj polscy półfinaliści Pucharu Europy spisują się na miarę swoich oczekiwań w rozgrywkach Lotto Superligi. Dartom Grodzisk Mazowiecki lideruje w tabeli grupy mistrzowskiej z bilansem 11-2, natomiast Dekorglass Działdowo jest trzeci (10-3).

 

Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego

Artykuły powiązane