Polski finał Pucharu Europy

Polski finał Pucharu Europy

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki wygrali u siebie z francuskim AS Pontoise Cergy 3:0 w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Europy ETTU. W środę na wyjeździe również zwyciężyli 3:0 i w finale spotkają się z Dekorglassem Działdowo.

Dartom w półfinałowym dwumeczu oddał rywalom tylko jednego seta. Rewanżowe spotkanie trwało niewiele ponad godzinę. W pierwszym pojedynku, które dostarczyło wiele widowiskowych akcji Panagiotis Gionis pokonał Thomasa Laroche 3:0. W kolejnym starciu Marek Badowski wyprowadził gospodarzy na dwupunktowe prowadzenie, ogrywając Rafaela Cabrera 3:0. W ostatnim meczu Jin Takuya stanął na wysokości zadania i zwyciężył 3:0 z Adamem Cholletem. Dartom awansował do finału, gdzie zmierzy się z innym polskim klubem - Dekorglassem Działdowo.

Dekorglass, który triumfował w tych rozgrywkach w 2018 roku, miejsce w finale zapewnił sobie już przełomie lutego i marca, gdy uporał się z austriackim SPG Felbermayr Wels. Działdowianie wygrali na wyjeździe z wiedeńskim zespołem 3:1. Drugie starcie zakończyło się dla nich identycznym rezultatem. Tenisiści stołowi Dekorglassu po raz drugi z rzędu zameldowali się w finale Pucharu Europy ETTU. Przed rokiem drużyna z Warmii i Mazur w ostatecznej batalii musiała uznać wyższość francuskiego Hennebont GV.

Finał Pucharu Europy odbędzie się w terminach 19-21 kwietnia i 26-28 kwietnia.

 

Zdjęcie: Dartom Bogoria (fanpage w serwisie Facebook.com)

Artykuły powiązane