Polscy tenisiści stołowi poznają rywali w walce o igrzyska

tenis stołowy

Dzisiaj w Sarajewie odbędzie się losowanie grup europejskich kwalifikacji w tenisie stołowym w grze pojedynczej do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W walce o awans pozostają Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski.

Do rywalizacji o olimpijskie "paszporty" przystąpi łącznie 47 tenisistów stołowych, w tym dwóch biało-czerwonych: Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski. Awans na tegoroczne IO we Francji wywalczy pięciu zawodników.

Rozstawienie pingpongistów nastąpi na podstawie aktualnego rankingu światowego ITTF.

Jeśli liczba uczestników nie zmieni się, zawodnicy zostaną przydzieleni do 12 grup: 11 po 4 tenisistów stołowych i jednej 3-osobowej. Po dwóch najlepszych, czyli łącznie 24, awansuje do dalszej fazy zawodów.

W sobotę wyłonieni zostaną finaliści, tzw. Stage 2 K.O., i to właśnie oni zagrają w Paryżu.

Następnego dnia poznamy trzech kolejnych olimpijczyków. Finaliści znów nie będą rozgrywać decydującego meczu (obaj uzyskają nominację). Dojdzie do spotkania pomiędzy przegranymi w niedzielnych półfinałach. Jego triumfator jako piąty zdobędzie „bilet” na IO do Paryża.

Spośród uczestników olimpijskich kwalifikacji najwyżej w światowym rankingu sklasyfikowani są: Hiszpan Alvaro Robles (49. miejsce), Rumun Ovidiu Ionescu (50.), Austriak Daniel Habesohn (54.) oraz Słowak Yang Wang (65.). Redzimski aktualnie plasuje się na pozycji 73. Łącznie wystąpi aż 14 tenisistów stołowych z pierwszej setki rankingowej.

Prawo gry w tegorocznych zawodach olimpijskich już wczesniej zapewniły sobie Polki – z rankingu drużynowego – w składzie: Natalia Bajor, Zuzanna Wielgos, Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn.

 

Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane