Kulczycki i Wielgos z porażką. Pierwsze podejście naszych tenisistów stołowych do igrzysk nieudane.

tenis stołowy

Polski mikst - Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos, nie zdołał wywalczyć kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w pierwszym etapie zmagań w czeskim Hawirzowie. Nasza para mieszana w tenisie stołowym przegrała swój drugi mecz eliminacyjny. Kolejna szansa przed nimi już w piątek.

Walkę o wyjazd do Paryża Samuel i Zuzanna zaczęli od pokonania ukraińskiego miksta: Anton Limonov/Solomiya Brateyko 4:0. W drugiej rundzie kwalifikacji poprzeczka mocno poszybowała w górę. Nasz duet mimo ambitnej postawy uległ siódmej parze w rankingu światowym – Wong Chun Tingowi i Doo Hoi Kem z Hongkongu 3:4.

Porażka na szczęście nie przekreśla szans biało-czerwonych na awans do Paryża. W piątek zostanie rozegrana druga część kwalifikacji, podczas których nasz mikst może wywalczyć przepustkę do stolicy Francji.

Warto przypomnieć, że Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos to mistrzowie Europy do lat 21 w grze mieszanej z ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że w Paryżu wystąpi kobieca reprezentacja Polski w turnieju drużynowym oraz dwie zawodniczki w singlu. Męski zespół na pewno zagra w imprezie czterolecia, ale panowie będą jeszcze walczyć w indywidualnym turnieju kwalifikacyjnym.

 

Wyniki:
Wong Chun Ting/Doo Hoi Kem (Hongkong) – Samuel Kulczycki/Zuzanna Wielgos 4:3 (10:12, 6:11, 11:3, 11:6, 11:7, 8:11, 11:5)

 

Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane