Walczyk-Klimaszyk na podium Pucharu Świata w szermierce

szermierka

Florecistka Julia Walczyk-Klimaszyk odniosła życiowy sukces w Szanghaju. Zawodniczka KU AZS UAM Poznań zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata.

W Chinach czterokrotna mistrzyni kraju zaczęła zmagania od pokonania Karoliny Żurawskiej 15:3. W 1/16 finału wygrała z Amerykanką Zander Rhodes 15:14, a w kolejnej rundzie, także o jedno trafienie, okazała się lepsza od dwukrotnej mistrzyni globu, trzeciej w światowym rankingu Włoszki Alice Volpi.

W ćwierćfinale pochodząca z Pabianic florecistka pokonała inną utytułowaną reprezentantkę Italii - Martinę Batini 15:8, a w półfinale zwyciężyła mistrzynię olimpijską z Tokio i liderkę listy światowej, Amerykankę Lee Kiefer 15:12. Pogromczynię znalazła dopiero w wielkim finale. W nim przegrała 9:15 z aktualną wicemistrzynią Europy Martiną Favaretto z Włoch.

Drugie miejsce w Szanghaju pozwoliło Walczyk-Klimaszyk awansować na siódmą pozycję w światowym rankingu. To pozwoli na lepsze rozstawienie w olimpijskim turnieju w Paryżu.

Nasz florecistka po raz drugi w karierze stanęła na podium pucharowych zawodów. W lutym ubiegłego roku była trzecia w Kairze.

W rywalizacji mężczyzn do turnieju głównego PŚ udało się dostać tylko Michałowi Siessowi. W pierwszej rundzie Polak przegrał z Chińczykiem Mo Ziwei i ostatecznie uplasował się na 52. miejscu.