Szpadziści walczyli w Dosze o przepustki do Paryża

Szpadziści walczyli w Dosze o przepustki do Paryża

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix FIE, wliczany do indywidualnego rankingu kwalifikacji olimpijskich odbył się w Dosze. Na katarskich planszach rywalizowały szpadzistki i szpadziści.

Zwycięstwo w zawodach pań wywalczyła Man Wai Vivian Kong z Hongkongu, która w walce finałowej pokonała Włoszkę Giulię Rizzi. Na podium turnieju znalazły się jeszcze Amerykanka Hadley Husisian oraz Ukrainka Darja Varfolomyeyeva. Tą ostatnia wyeliminowała wcześniej, Aleksandrę Jarecką (AZS AWF Kraków), wygrywając 15:12. W tej samej rundzie Gloria Klughardt (RMKS Rybnik) musiała uznać wyższość Francuzki Marie-Florence Candassamy (6:14). W walkach o awans do „32” Aleksandra pokonała Yevę Mazur z Ukrainy 15:9, a Gloria odprawiła Kristinę Yasinskayą (walczącą pod neutralną flagą). W turnieju głównym walczyła jeszcze Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków), która odpadła jednak w pierwszej rundzie po porażce z Isabel Do Tellą z Argentyny (10:15).

W Katarze walczyli także szpadziści. W czołowej 64 znalazło się dwóch "Biało-Czerwonych" - Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice) i Maciej Bielec (AZS Wratislavia Wrocław). Polakom zabrakło odrobiny szczęścia. Obaj panowie przegrali swoje pojedynki tylko jednym punktem, Mateusz nie sprostał Luidgiemu Mideltonowi (Francja) 14:15 a Maciej musiał uznać wyższość Chińczyka Minghao Lana (14:15). Główne trofeum wywalczył Yuval Freilich z Izraela, drugi był Włoch Federico Vismara, a na najniższym stopniu podium stanęło dwóch Amerykanów: Samuel Imrek oraz Yeisser Ramirez.

Artykuły powiązane