Srebro florecistek na zakończenie szermierczych Mistrzostw Europy

szermierka

Polskie florecistki w składzie: Martyna Jelińska, Hanna Łyczbińska, Martyna Synoradzka i Julia Walczyk-Klimaszyk zdobyły w Bazylei tytuł wicemistrzyń Europy w drużynowym turnieju.

Biało-czerwone zaczęły swoje starty od 1/8 finału, gdzie miały wolny los, który automatycznie przeniósł je do ćwierćfinału. W nim wykazały swoją wyższość nad reprezentacją Ukrainy, wygrywając z nią 28:22. W półfinale na Polki czekały wymagające Francuzki. Walka była bardzo zacięta, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze trafienia. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały nasze florecistki, pokonując rywalki jednym punktem (41:40).

W finale rywalkami naszej reprezentacji były utytułowane Włoszki. Pierwszy pojedynek stoczyła Julia Walczyk-Klimaszyk, która przegrała 2:5 z Alice Volpi. Strata rosła w kolejnych rundach, czego efektem był końcowy wynik 27:45 na korzyść zawodniczek z południa Europy. Mimo porażki biało-czerwone miały co świętować - sięgnęły po tytuł wicemistrzyń Starego Kontynentu we florecie!

Niestety w ich ślady nie poszli nasi szabliści w składzie: Krzysztof Kaczkowski, Olaf Stasiak, Szymon Hryciuk i Piotr Szczepanik. Biało-czerwoni w 1/8 finału zawiedli w pojedynku z Gruzinami, ulegając im 26:45. Później pozostała im walka o niższe lokaty. W pierwszej z nich wygrali z Islandią 45:35, a w drugiej nie dali rady reprezentacji Hiszpanii (37:45). Tym samym zakończyli mistrzostwa na odległej dziesiątej pozycji.

 

Zdjęcie: Polski Związek Szermierczy


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane