Natasza Kuś trzecią florecistką świata wśród kadetów

Natasza Kuś

Reprezentującą barwy klubu D’Artagnan Ursynów Natasza Kuś świetnie zaprezentowała się w Rijadzie podczas Mistrzostw Świata juniorów młodszych i kadetek. Polka zajęła trzecie miejsce w rywalizacji florecistek.

W drodze na podium Natasza rozprawiła się z Holenderką Little Dammroff 15:12, Mariam Kurasbediani (startującą pod neutralną flagą) 15:6, Amerykanką Emily Jing 11:9 i Chinką Yuqiao Song 14:6. Polkę zatrzymała dopiero Polina Volobueva (AIN) 11:15, która później w finale uległa Jaelyn Liu z USA. Obok Nataszy, na najniższym stopniu podium stanęła Yunjia Zhang z Kanady.

To kolejny sukces Nataszy – warszawianka niedawno wywalczyła również brązowy medal w Mistrzostwach Europy w tej samej kategorii wiekowej.

W czołowej szesnastce turnieju (13. lokata) zameldowała się inna florecistka z orzełkiem na piersi - Hanna Wojtas (UKS Gdańska Szkoła Szermierki), której niewiele zabrakło do awansu do ćwierćfinału. Minimalnie lepsza od niej okazała się Sara Amr Hossny z Egiptu (13:15). Wcześniej Hanna nie dała szans Brytyjce Madeline Beard 15:3 i Julianie-Dumitricie Josan z Mołdawii 15:8. Trzecia z Polek, Aleksandra Nowakowska (UKS MDK-5 Bydgoszcz) zajęła 26. lokatę. Bydgoszczanka najpierw okazała się lepsza od Łotyszki Poliny Kozlovej 15:12  a następnie uległa Emily Jing 2:15.

Dla Biało-Czerwonych jest to pierwszy medal zdobyty w Rijadze. Impreza potrwa do 20 kwietnia.

 

 

Zdjęcia: Polski Związek Szemierczy


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane