Gloria Klughardt młodzieżową wicemistrzynią Europy w szpadzie

szermierka

Szpadzistka Gloria Klughardt była bliska sprawienia niespodzianki i powtórzenia sukcesu Szymona Hryciuka z szabli. Ostatecznie dotarła do finału szermierczych ME U23, gdzie nie sprostała Włoszce Gai Caforio. Srebrny medal powędrował do zawodniczki RMKS Rybnik!

Złoty medal Szymona Hryciuka w szabli rozbudził nasze nadzieje na kolejne krążki młodzieżowych mistrzostw Europy w szermierce. W jego ślady postanowiła pójść szpadzistka Gloria Klughardt. Nasza reprezentantka po eliminacjach grupowych rozstawiona była z numerem 6. W kolejnej fazie zawodów spisywała się doskonale. Najpierw okazała się lepsza od Austriaczki Thordis Agath (15:10), a później takim samym wynikiem pokonała Niemkę Fionę Mueller. W ćwierćfinale wygrała 15:12 z Silvią Gomez-Lopez (Hiszpania), a w pojedynku o finał odprawiła z kwitkiem Francuzkę Oceane Francillon (15:11). Dopiero w ostatniej walce turnieju znalazła pogromczynię, a okazała się nią Włoszka Gaia Caforio, która wygrała pojedynek finałowy 15:9. Trzecie miejsce, oprócz Francuzki, wywalczyła Rumunka Emma Sont.

W spotkaniach tabeli z 16 odpadły dwie pozostałe biało-czerwone. Zofia Janelli (AZS Wratislavia Wrocław) najpierw była lepsza od Vanie Cogniat (Szwajcaria) 15:9 i Lurde Grabowskyte (Litwa) 15:11, ale później przegrała z Włoszką Lucrezią Paulis 9:15. Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) doznała porażki z rąk Gomez-Lopez po wyeliminowaniu Patrici Proksikovej (Czechy) 15:8 i Caroli Maccagno (Włochy) 15:11. Czwarta z Polek, Karolina Szymanowska (KSz Warszawianka), uległa w pierwszej walce Emmie Sont 7:15 i zajęła 39. lokatę.